top of page
  • תמונת הסופר/תבר לוי

למה חשוב שיהיה לצידכם יועץ נדל"ן מקצועי ואמין?

עודכן: 7 באוג׳ 2022

עולם הנדל"ן לא נח לרגע ואם גם אתם רוצים לעלות על הרכבת השועטת הזו, מומלץ לא לעשות את זה לבד. בין אם אתם מחפשים נכס לדיור או נכס להשקעה, מדובר בהליך מורכב, מפותל ומלא באותיות קטנות וסעיפים בלתי צפויים. אז רגע לפני הצעד הראשון (או השני או השלישי...) שלכם במשחק הנדל"ני, הטיפ הראשון שלי אליכם יהיה- הצטיידו באיש מקצוע וקחו אתכם לדרך יועץ שיווק נדל"ן.


מה חשוב שתדעו על יועץ הנדל"ן שלכם

· לפני הכל וודאו כי האדם העומד מולכם פועל ברישיון בר תוקף מטעם משרד המשפטים. מדובר ברישיון המתחדש כל שנה, בדקו שאכן כך הדבר.

· בדקו מהו אזור ההתמחות של יועץ הנדל"ן. יש לכך חשיבות עליונה. כל אזור והיחודיות שלו ועל יועץ הנדלן להיות מעורה היטב בסביבה הגאוגרפית של הנכס. החשיבות מתחדדת כשמדובר באזורי פיתוח. באזורים אלה סביבת הנכס טרם הגיעה למיצוי ועל מנת שלא תתעוררו בוקר אחד ותגלו שמול חלון חדר השינה שלכם מקימים מגדל, כדאי שתהיו מודעים לתוכניות בניין עיר העתידיות. הדבר יכול לגרום לירידה באיכות החיים שלכם ואף להוריד את שווי הנכס בבעלותכם, או להיפך.


תפקידו של יועץ הנדל"ן


מוכרים דירה?

· חסכו זמן יקר ועוגמת נפש. ברגע שפרסמתם את הדירה ואתם לבדכם, יתחיל מבול טלפונים של מתעניינים, מתווכי נדל"ן או כאלו הרוצים להשוות נכסים אך לא באמת רלוונטיים למטרה שלכם שהיא למכור את הדירה. מיום ליום תהפוך הדירה לטיילת וכאב הראש יגדל. יועץ הנדל"ן יסנן ויחסוך מכם את כל אלו.

· היועץ יעמיק בדרישות הרלוונטיות לעסקה שלכם וגם שם יערוך סינון והתאמה כך שבסופו של יום תיפגשו רק עם קונים פוטנציאליים אמיתיים.

· קביעת ימים מרוכזים להצגת הנכס- לאחר שתקבעו את הימים הוא יהיה הגורם הבלעדי לשליטה בשטף המבקרים ויערוך ימים פתוחים לביקור בדירה.

· אם קבעתם עם יועץ הנדל"ן בלעדיות על המכירה, חשוב להגביל בהסכם את תקופת הבלעדיות. המלצה שלנו- לא פחות משלושה חודשים על מנת למצות את התהליך.

· בדקו האם היועץ משתף פעולה עם סוכנים אחרים ובכך יכול לזרז את התהליך.

· בקשו נתונים של נכסים דומים בסביבתכם כדי להימנע מתמחור גבוה שישאיר את הנכס שלכם על המדף זמן רב מדי. אל תתפתו ליועצים המתמחרים גבוה ובבלעדיות. זה אולי נוצץ אבל זה לא זהב והנזק עלול להיות משמעותי.

· חתמו על הסכם המפרט את התנאים ואת חבילת הפרסום שהציע המתווך.


רוכשים דירה?

  • בדקו האם ברשותו של היועץ מאגר נתונים של נכסים באזור המבוקש

  • כאמור- היועץ המתמחה באזור מבוקשכם מכיר אותו לעומק מבחינת תב"ע, איכות הבינוי תוכניות בינוי עתידיות ומידת קירבתם והשפעתם על איכות החיים כמו: מוסדות ציבור קיימים ומתוכננים, בתי ספר, גני ילדים, מתנ"ס וכו' וכן שטחים ירוקים. זה הערך המוסף שלו שיקנה לכם לא מעט שקט נפשי. אל תניחו שאם לא נאמר כלום אז אין כלום, שאלו בפירוט על כל אחד מהנושאים הנ"ל, נסו להבחין אם התשובות שתקבלו הן אמינות או מתחמקות.

  • ליווי לאורך כל הדרך- משלב המשא ומתן ועד לקבלת המפתח. וכפי שאמרנו- הדרך מפותלת ומלאה צמתים קריטיות.

  • יועץ מקצועי משתף פעולה עם גורמים רלוונטיים כמו עורכי דין לענייני נדל"ן ומשרדי תיווך נוספים. אלו יקלו ויזרזו את התהליך.

  • סכמו מראש את עמלת המתווך וחתמו עליה על מנת לתאם ציפיות ולהימנע מהפתעות לא נעימות.


דירה היא חלום גדול אבל לא בלתי ניתן להגשמה. זו כנראה תהיה עסקת חייכם. מעבר לפן הטכני המורכב, מדובר לרוב בעניין רגשי וזה ברור. אם זו דירה למטרת מגורים- זה יהיה הבית אליו תחזרו כל יום ובו תגדלו את ילדכם. זו הסביבה בה תחנכו ותעבירו את היום יום שלכם. אם זו דירה להשקעה- לבחירה נכונה של הנכס תהיה השפעה עצומה על התשואה שלו. השקעה ביועץ נדל"ן בראיה למרחקים תחזיר את עצמה בכל הרמות.


94 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Komentar


bottom of page