top of page
  • תמונת הסופר/תבר לוי

הכרות כזה

עודכן: 7 באוג׳ 2022

שפוץ של 3 מ"ר בחצי מיליון שקל!

המספר נכון, לא חסר שם אפס או שניים. מבנה שכל הגודל שלו 3 מטר רבוע. חצי מיליון שקל השקעה. זו הייתה עסקת הנדל"ן הראשונה שלי.

אני מבין את זה היום בדיעבד, אז אני פשוט לא ידעתי שזו עסקת נדל"ן...


היי, אני בר לוי, בן 31, חי ונושם את תל אביב אחרי שהיגרתי לפה משהם לפני יותר מעשור.

היום אני מחויב כולי לעולם הנדל"ן. הייתי אומר שמצאתי בנדל"ן את הבית החם,

אבל משחק המילים נראה לי שקוף מידי.

כבר מעל ל-4 שנים שאני עוסק בנדל"ן, גם בתור שכיר, במשרד תיווך, וגם כעצמאי.


כמו כל סיפור טוב, הגעתי לנדל"ן כמעט בטעות, בלחץ של חברים.

אחרי שירות קרבי בדובדבן, והרגשה שאני יכול "לטרוף את העולם" חיפשתי מה לעשות עם עצמי ובכלל בחיים והבנתי שצריך גם להתפרנס, פניתי לתחום המסעדנות והאירוח.

לא מדובר במילה מכובסת להגיד שהלכתי למלצר, ממש לא. היה שם פרק קצר של מלצרות אבל זה המשיך לתפקידים בכירים יותר בתחום, לשותפויות, והשיא מבחינתי היה ניהול (עם שותף) של בית קפה קטן ומקסים בנווה צדק, פרויקט שהתחיל בשיפוץ בשווי חצי מליון שקל של מבנה לשימור היסטורי בגודל של 3 מ"ר בלבד. כן, זה.

ואז, הרגשתי שהגעתי לשיא מסוים שיהיה קשה להתעלות עליו, עזבתי את התחום ויצאתי לחפש את הדבר הבא.

הראש היזמי שלי שוב עבד לטובתי, ואחרי שיחה עם חברים-לקוחות בבית הקפה קיבלתי הזמנה לבוא לעבוד איתם בחברת נדל"ן מצליחה שבונה באזור תל אביב.

נכנסתי לתחום הנדל"ן וממש התאהבתי.

הייתי בטוח שזה תחום של נכסים, והעיקר זה הקירות והאבנים, הטבלאות והמספרים.

אבל גיליתי שזה לא ככה. נדל"ן זה בכלל עיסוק באנשים. זה הבסיס, וזה החלק החשוב ביותר, ומי שמבין את זה – מצליח.

אני אוהב לעבוד עם אנשים, אני אפילו יעוף על עצמי קצת ברשותכם ואגיד שבכל מקום שבו עבדתי, שכיר או עצמאי, הקפדתי ויצרתי יחסי אנוש טובים, סביבת עבודה נעימה ותודעת שירות.

ברור שלקחתי הרבה מתחום המסעדנות והאירוח איתי לתחום הנדל"ן. בעיקר בתחום השירות. היכולת להקשיב, להבין מה הלקוח רוצה ומה הוא צריך, לבוא בגישה שאני שם בשבילו ולא להיפך, וכמובן מוסר עבודה גבוה – כולם נמצאים בבסיס העבודה שלי.


היום יש לי כמה כובעים.

אני עובד כמתווך. לקח לי זמן להתרגל למילה הזאת, מתווך, בעיקר בגלל היחס השלילי שיש אליה בשוק, יחס של מקצוע שכבר אין לו הצדקה והוא הופך את העסקה לפחות משתלמת. האמת כמובן רחוקה משם. אני מפצה על ה"סטיגמה" הזו בעובדה שאני עושה הרבה מעבר לחיבור בין מוכר לקונה. אני מביא הבנה מעמיקה, הרבה ניסיון והיכרות עם הסביבה בה אני עובד, עם השוק, עם הכללים וההתפתחויות וכמובן – הבנה אמיתית של האדם העומד מולי ומה הוא צריך.


מעבר לתיווך אני עוסק גם בליווי משקיעים – מציאת העסקה המתאימה כמובן, ובנוסף גם עזרה בכל המעטפת מסביב.

וכובע שלישי על אותו הראש הוא ניהול נכסים – בין אם אתם בעלי נכסים, או שאתם רק מתעניינים בהשקעה. המחשבה על היום שאחרי ועל תפעול שוטף של הנכס חייבת להיכנס למערכת השיקולים שלכם, ואני יכול לעזור לכם לעשות את זה בקלות.


אז זה אני, בקצרה, בלי להיכנס לכינויים מהתיכון או על איפה אני אוהב לבלות (לזה נגיע כשניפגש...),

לכל מידע נוסף בעולם הנדל"ן, בין אם אתם מתחילים או מנוסים, מחפשים למכור נכס או לקנות, להשכיר או לנהל – אשמח להיות בקשר ולבדוק איך אני יכול לעזור לכם.

תודה רבה,

בר לוי.32 צפיות
bottom of page